Як використовувати батьківський контроль Cloudflare DNS

Сервіс Cloudflare пропонує новий DNS-сервери із вбудованим батьківським контролем.Cloudflare DNS-сервер не виконує жодної фільтрації, але він може блокувати зловмисне програмне забезпечення та вміст для дорослих. Налаштувати це просто у себе на роутері.

Служби DNS 1.1.1.1 Cloudflare підтримує DNS Over HTTPS (DoH) для поліпшення безпеки та конфіденційності . Як і базовий сервіс Cloud.1.1.1.1, нові функції батьківського контролю Cloudflare є абсолютно безкоштовними.

Щоб використовувати новий батьківський контроль, вам потрібно буде змінити налаштування DNS-сервера на своєму роутері оскільки ця зміна стосуватиметься всіх пристроїв у вашій домашній мережі.

Введіть такі адреси DNS-серверів, залежно від того, яку версію DNS Cloudflare ви хочете використовувати:

Первинний DNS: 1.1.1.1
Вторинний DNS: 1.0.0.1
Cloudflare DNS, блокуючи лише зловмисне програмне забезпечення:

Первинний DNS: 1.1.1.2
Вторинний DNS: 1.0.0.2
Cloudflare DNS, блокуючи шкідливе програмне забезпечення та вміст для дорослих:

Первинний DNS: 1.1.1.3
Вторинний DNS: 1.0.0.3
Новий батьківський контроль працює подібно до батьківського контролю в OpenDNS. Коли пристрій у вашій мережі намагається надіслати запит на зловмисний або дорослий сайт, DNS Cloudflare заблокує спробу, не відповівши фактичною IP-адресою сайту. Натомість ви побачите помилку DNS.

Як і всі рішення для фільтрації, база даних Cloudflare не є досконалою і не блокує всі шкідливі або дорослі домени. Але це може зменшити загрози безпеці та запобігти випадковому доступу до багатьох веб-сайтів для дорослих.